Sport

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Kipra 2:3

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je sinoc od Kipra 2:3 u Nikoziji, u okviru sedmog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji naredne godine.

Fudbaleri BiH su već u 3. minuti utakmice imali odličnu priliku kada je Senad Lulić pogodio stativu.
Reprezentacija Kipra je također imala dobru priliku u 14. minuti kada je Sotiriou šutirao glavom preko gola nakon ubačaja sa desne strane.

BiH je u 21. minuti mogla do gola, ali Ibišević nije baš najbolje zahvatio loptu nakon asistencije Lulića. U 25. minuti Laban je glavom šutirao, ali je lopta otišla pored stative Asmira Begovića. Reprezentacija BiH je u 32. minuti imala odličnu priliku, ali je šut Ibiševića odbranio kiparski golman.

U 33. minuti BiH je povela nakon što je Pjanić ubacio, a Šunjić iz peterca postigao svoj prvi pogodak u dresu reprezentacije.

Reprezentacija BiH je nastavila sa dobrom igrom pa su udvostričili prednost u 43. minuti kada je Višća na asistenciju Kolašinca uspio savladati Panayija za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena fudbaleri Kipra su dosta agresivnije krenuli prema golu reprezentacije BiH. Ipak, BiH je prva imala priliku u 53. minuti kada se Džeko nije baš najbolje snašao pred golmanom Kipra.

Reprezentacija Kipra je u 67. minuti izjednačila golom Labana koji je sa ivice kaznenog prostora postigao prelijep pogodak. Fudbaleri Kipra su nastavili sa napadima, pa su u 76. minuti preko Sotirioua došli do preokreta i poveli sa 3:2. U 81. minuti Bosna i Hercegovina je imala priliku, ali je Pjanić iz slobodnog udarca pogodio živi zid.